Teploměr. Věc, která patří do základní výbavy každé maminky. Já sama mám čtyři děti, takže vím, že měření teploty je časté a nutné. Ať už se jedná o nemoci, nachlazení, ale i když byly děti starší a bylo nutné zjistit, jestli jim opravdu není dobře, nebo jen nechtějí do školy. I dospělí ale teploměr potřebují, ani nám se nemoci nevyhýbají. A tak teploměr je v každé domácnosti.
Dřív jsem měla teploměr rtuťový. Bylo sice nepříjemné to, že bylo třeba ho dlouho držet, teplotu ale měřil spolehlivě. Pak se ale tyhle teploměry přestaly vyrábět a já najednou zjistila, že mám problém. Neumím se měřit s digitálním teploměrem. Stačilo trochu povolit ruku a začal pípat. Také když jsem použila antiperspirant, nebylo měření přesné. No a v puse pod jazykem to možná šlo nejlépe, ani tady ale nebylo měření přesné, často teploměr začal pípat hned po spuštění – prostě mám s tím problém. Takže u lékaře na otázku: „A máte teplotu?“ jsem odpovídala, že nevím a připadala jsem si dost trapně. Pak jsem zkusila pásek s teploměrem na čelo – tam se o přesnosti také nedá mluvit, je jen orientační. Teploměr v dudlíku je možná designově zajímavý, doporučovaný ale moc není a je vhodný pouze pro hodně malé děti. Pak jsem uvažovala o teploměru ušním, ale já obecně nesnesu žádný předmět v uchu, i sluchátka jsou mi nepříjemná, takže tuhle variantu jsem také vyloučila. Hledala jsem dlouho, až jsem našla a vyzkoušela pro vás bezkontaktní teploměr TrueLife - a jsem konečně spokojená.
Teploměr TrueLife Care Q 7 jsem si nastavila podle návodu. I když obvykle sama přiznávám, že nerada čtu návody, tak tady jsem si dala tu práci a podrobně ho nastudovala – chci totiž, aby mi teploměr fungoval tak, jak má.
Vzdálenost teploměru od měřeného povrchu by měla být asi 5 – 8 cm. Schválně píši od měřeného povrchu, protože s bezkontaktním teploměrem můžeme měřit i teplotu věcí, ne tedy pouze tělesnou teplotu. Dcera měří bezkontaktním teploměrem teplotu mléka a čaje pro vnoučka. Teplota je změřena už během jedné sekundy, teploměr umí uložit až 32 posledních měření, zvukovým signálem teploměr upozorní na zvýšenou teplotu. Displej je podsvícený, je na něj dobře vidět i v noci – lze tedy provést měření teploty, aniž byste v noci museli děti budit. Teploměr je úsporný, sám se vypne, když není používán, na jednu baterii lze provést až 40 000 měření.
Samotné měření teploty má své postupy – například čelo osušit, otřít make up nebo krém, odhrnout vlasy a podobně. Pak už je měření opravdu hračkou. Rychle a bez potíží jsem naměřila teplotu. Konečně. Konečně mám doma teploměr, který funguje tak, jak má. Přiznávám, že první dny byl teploměr stále u někoho v ruce. Všichni jsme si chtěli ověřit a vyzkoušet, jak teploměr funguje a měří. A tak jsme chodili a každý měřil každého, měřili jsme teploty nápojů, věcí, teplotu na čele, na hřbetu ruky a podobně – prostě vyzkoušeli jsme, jak teploměr funguje opravdu důkladně. A jsem spokojená. Na běžné domácí měření teploty je opravdu dobrý. Odpadá zdlouhavé držení, pevné mačkání, děti při měření teploty nemusíte ani budit.
Pokud tedy uvažujete o koupi teploměru, TrueLife je dobrou volbou. Měří do teploty 40 stupňů celsia, takže na běžné domácí měření teploty je dostačující. Pokud ho správně nastavíte, můžete s ním měřit teplotu tělesnou i teplotu předmětů. Za dobrou cenu je tu dobrý výkon a kvalita. Jsem ráda, že jsem konečně našla správný teploměr, kterým bez potíží změřím teplotu sobě, i svým blízkým.
—————
Přihlaste se k odběru novinek: